evden eve nakliyat

Gönenli, doğalgazı sevdi

Balksz-1116-7 yıl öncesine kadar hayal olarak görülen, Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ın, ‘doğalgazı getireceğiz’ dediğinde,  inanmak bir yana bazı kesimler, alaycı bir üslupla “hayal tüccarlığı yapıyor. Doğalgaz Gönen’e gelsin, biz de denizi getireceğiz” dendi.. Deniz,  Gönen’e gelir mi bilinmez..! ancak hayal gerçek oldu, bugün Gönen’de 4 bin konut doğalgaza geçti, kullanan konut sayısı daha artacak, vatandaştan yoğun talep var ve doğalgaz hat döşeme çalışmaları da devam ediyor. Biz de, sokağa indik, doğalgaz abonesi vatandaşa,  doğalgazla ilgili düşüncelerini sorduk…

Kullananlar pek memnun.Hepsinin ortak görüşü; “ucuz, zahmetsiz, temiz yakıt. Mutfakta, banyoda tüp bitti derdi tasası yok. Isınma sorunu kalmadı. Allah, Belediye Başkanından razı olsun” olurken,  kimi de doğalgazın ne kadar ucuz olduğunu ispatlamak için faturasını gösterdi.

Çok büyük rahatlık

Bülent Köteylili (Yönetici)

7-8 ay önce doğalgaza abone olan Bülent Köteylili, kış döneminde ödediği fatura miktarının 70 lirayı geçmediğini söylerken, “eşim memur. Mutfak ve banyo da tüp derdimiz bitti. Evde bulunduğumuz saatlerde, ısınma ihtiyacımız da doğalgazla karşılanıyor. Kış dönemi boyunca ödediğimiz faturanın miktarı ise 60 ile 70 lira arasında oldu. bütçemizde tasarruf ederken, temiz yakıt kullanmanın avantajından faydalandık. Doğalgaz, Gönen için çok büyük nimet. Gönen’i doğalgazla tanıştıranlardan, getirenlerden Allah razı olsun” sözleriyle memnuniyetini yansıttı.

------------------------------------

Emekliyim, bütçem rahatladı

Selahattin Özay (emekli)

Doğalgazın temiz, ucuz ve zahmetsiz olduğunu kaydeden Selahattin Özay, havaların ısınmasıyla birlikte ödediği faturanın 12,5 lira düştüğünü söylerken, “tüp bitti, derdi tasası yok. Evdeki muslukların tamamından sıcak su akıyor. Emekli bir kişi olarak, bütçem doğalgazla rahatladı. Çok büyük kolaylık. Diğer yandan, Gönen’de kış aylarında yaşanan yoğun hava kirliliği de azaldı. Sağlıklı da. Vatandaşlarımızın hepsine tavsiye ederim” derken, doğalgazın ucuz yakıt olduğunu ispat etmek için faturasını gösterdi.

-------------------------------------

Ucuz ve çok kullanışlı

Mümin Aras (esnaf)

Doğalgazın çok kullanışlı ve ucuz olduğunu dile getiren Mümin Aras, “rahatladık. Kömür, soba derdimiz bitti. Tüp kaygımız yok. Mutfakta, banyoda, ısıtmada kullanıyoruz, gelen fatura çok düşük. Doğalgaz ekonomik, temiz, zahmetsiz. Orta gelirli vatandaş için birebir. İnsanlarımız, yanlış yere pahalıdır kaygısına kapılsın” diyerek memnuniyetini yansıttı.

---------------------------------------

Nazif Karaman (emekli)

Hava kirliğini de bitirdi

Doğalgazın Gönen için nimet olduğunu, Gönen halkının bu nimetten faydalanmasını sağlayan Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’a teşekkür eden Nazif Karaman, “Evin ısıtmasından, banyo ve mutfağına kadar her alanında kullanıyoruz. Tüp sorunu yok, ısınma derdi yok. Emekli bir vatandaş olarak kış aylarında ödediğim en fazla fatura ise 100 lirayı geçmedi. Kullanışlı olduğu kadar ekonomik, bunun yanında Gönen’in havasının temizlenmesinde etkili. Doğalgazın yaygınlaşmasıyla beraber hava kirliliğinde önemli ölçüde azalma oldu” dedi.

 

Giriş Formu

face

Günün Sözü

Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.
Kemal Atatürk - 1927

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Bunlari Biliyor musunuz?

Birinin yüzünü hatırlamak için beynin sağ tarafı kullanılır.

Önemli Telefonlar

logoOnemliTlf