evden eve nakliyat

Belediyede, İspanyol fırtınası

ispanyollarGönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, makamında İspanya’dan gelen öğretmenleri ağırladı. Başkan Yakar misafirlerine Gönen İğne Oyası’ndan hazırlanmış tablo hediye etti.

Akdeniz ülkelerinin ortaklaşa düzenledikleri Akdeniz Kültürü adlı proje kapmasında Gönen’de bulunan iki İspanyol öğrenmen Gönen belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tuncer, Şube Müdürü Sadık Dere, Mehmet  Ahmet Genç İlköğretim Okulu müdürü Ali Solak ve İngilizce öğretmeni Hakan

İşlek’te İspanya’dan gelen meslektaşlarına eşlik ettiler. Mehmet Ahmet Genç İlköğretim Okulu İspanya’dan gelen meslektaşlarını ağırlıyor. Barcelona’ya bağlı Sant Llorenç Savall kasabasından gelen iki öğretmen ile 5 günlük proje hazırlık toplantısının ardından belirlenecek hedefler, etkinlikler ve hazırlanacak çalışma takvimi ile proje başvurusu yapılacak. Avrupa Birliği bakanlığı Comenius programı kapsamında hazırlanacak projede Mehmet Ahmet Genç İlköğretim Okulu, İspanya, Fransa, İtalya, Yunanistan, Malta ve Hırvatistan’dan birer İlköğretim okulu ile çalışacak. Proje ortaklarının belirlenmesinde hepsinin Akdeniz ülkesi olmasına dikkat edilmiş. Çünkü projenin konusu Akdeniz Kültürü. 2012-2014 yılları arasında uygulanması planlanan bu projede okullar, Akdeniz kültürü ortak paydasında kendi kültürlerini tanıtıp karşılaştırmalar yapacaklar. Mehmet Ahmet Genç İlköğretim Okulu Okul Müdürü Ali Solak ve İngilizce öğretmeni Hakan İşlek’in koordinatörlüğünde hazırlanacak proje ile her okul ülkesinin kültürünü, geleneklerini, eğitim sistemini tanıtırken yapılacak yurt dışı gezilerle öğrenciler de unutulmayacak tecrübeler yaşayacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle Art-Ge Birimi, projeyi sonuna kadar destekleyeceklerini bildirerek başarılar diledi.

 

Giriş Formu

face

Günün Sözü

Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklâli yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlâtlarından ibarettir. Bu millet istiklâlsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.
Kemal Atatürk - 1922

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Bunlari Biliyor musunuz?

Ünlü besteci Beethoven son bestesini, sağır olarak yapmıştır.

Önemli Telefonlar

logoOnemliTlf