evden eve nakliyat

e-belediyecilik dönemi

huseyin yakar2011 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı´nda kabul gören projeler belli oldu. 123 proje içinden 39 projeye destekleme kararı çıktı. Gönen Belediyesinin hazırlamış olduğu “Elektronik Belge Yönetimi ve İnternet Belediyeciliği  Projesi” ile EML’nin sunduğu “Yenilebilir Enerjide Eğitim Projesi” GMKA’dan destek alacak

GMKA´nın ´Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı´nda kabul gören projeler açıklandı. Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’nın 31 Ekim 2011 tarihinde çıktığı ve proje başvurularının 23 Aralık 2011’de tamamlandığı 2011 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’na başvuran 123 projeden, Ajans tarafından desteklenecek projeler belirlendi. Değerlendirme süreçlerinden başarıyla geçen 39 proje Ajans’tan destek almaya hak kazandı. Başarı sınırı olan 65 puanın üzerinde puan alan ancak asil listeye giremeyen 9 proje ise yedek listede yer aldı.

İNTERNET BELEDİYECİLİĞİ BAŞLIYOR

GMKA’nın destek vereceği 39 sosyal projesinden bir tanesi ise Gönen Belediyesinin hazırlamış olduğu, Elektronik Belge Yönetimi ve İnternet Belediyeciliği Projesi. Projenin yaşama geçmesi ile birlikte, elektronik imzaya geçilecek ve vatandaş her türlü işlemini internet üzerinden yapabilecek.

Destek alan diğer proje ise Gönen Endüstri Meslek Lisesinin, Yenilebilir Enerjide Eğitim Projesi. Gönen Devlet Hastanesinin “Moral Şekeri Projesi” değerlendirmeden geçemedi.

PROJE SAHİPLERİ İÇİN 2 ŞUBAT´TA TOPLANTI VAR
Bu aşamadan sonra desteklenmeye hak kazanan başvuru sahiplerinden Balıkesir ve ilçelerinden başvuranlar için 2 Şubat Perşembe Saat 14.00’te Ajans hizmet binasında, Çanakkale ve ilçelerinden başvuranlar için ise 3 Şubat Cuma Saat 14.00’te Ajansın Çanakkale Yatırım Destek Ofisi’nde sözleşme sonrası proje uygulama aşamalarının anlatılacağı bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.
KABUL EDİLMEYEN PROJELERİN GEREKÇELERİ NİSAN´DA AÇIKLANACAK
Yapılacak bilgilendirme toplantısına yedek listede yer alan başvuru sahiplerinin de gelmesinin önemli olduğu, yedek listede yer alan projelerin asil listeye dahil edilmesi durumunda sonradan bilgilendirme toplantısı yapılmayacağı önemle vurgulanıyor. Projesi asil veya yedek listeye giremeyen ve düşük puan alma sebepleri hakkında bilgi almak isteyen Başvuru Sahiplerine yönelik olarak Nisan ayı içerisinde ayrıca bilgilendirme toplantısı yapılacak.
KABUL EDİLEN PROJELER VE PROJE SAHİBİ KURUMLAR
2011 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı için kabul edilen projeler sırasıyla şöyle:
Balıkesir Belediyesi ´Engelsiz Yaşam´.. Gönen Endüstri Meslek Lisesi ´Yenilenebilir Enerjide Yarınlar´.. Balya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ´Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar´.. Çanakkale Valiliği Afet Acil Durum Müdürlüğü ´Deprem Öncesi Hazırlık´.. Dursunbey Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ´Bu Okulda İş Var´.. Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği ´Otizmli Çocukların Eğitiminin Güçlendirilmesi´.. Savaştepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ´Engelsiz Yaşam´.. Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü ´Beyaz Umutlar Evde´.. Gömeç 6 Eylül Çok Programlı Lisesi ´Gerçek Masallar Atölyesi´.. Eğitim Araştırmaları Birliği Derneği ´Yerelden Cambridge ve NASA´ya´.. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ´Teknolojik Polis Eğitim Merkezi´.. Lapseki Belediye Başkanlığı ´Çocuklar Emin Ellerde´.. Havran Huzurevi Yaşatma Derneği ´Yaşlılığa Değer, Yaşlanmaya Değer´.. Manyas süt Üreticileri Derneği ´Soğutma Tankı´.. Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi ´Hayata İlk Adım´.. Ezine Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ´Zeytin Zararlılarına Karşı Erken Uyarı Sistemi´.. Gökçeada Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ´Cittaslow Gökçeada´da Ekogastronomik Turizm´.. Gökçeada Kaymakamlığı ´Tarım Turizmi Odaklı Kadın Girişimciliği´.. Eceabat Köylere Hizmet Götürme Birliği ´Eceabat´ta Ev Pansiyonculuğu´.. Bigadiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ´Kadınlar Engelleri Aşıyor´.. Zeytinli Belediyesi ´Engelsiz Yarınlarda Bilinçli Toplum İçin Eğitim Merkezi´.. Manyas Kaymakamlığı ´Manyas´ın Maharetli Elleri.. Bozcaada Kaymakamlığı ´Kadın İstihdamı ve Küçük İşletmelerde Gelişim´.. Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ´Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri´.. Erdek Ticaret Odası ´Erdek Turizmle Kalkınıyor´.. Bigadiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ´Mucitler Atölyesi´.. Gönen Belediyesi ´Elektronik Belge Yönetim Sistemi / İnternet Belediyeciliği´.. Armatör Yakup Aksoy Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi ´Bir Gemin Var´.. BAÜ Veteriner Fakültesi ´Gıda Kliniği Biokimya Laboratuvarı´.. Ezine Kaymakamlığı ´Şen Sesler´.. Altınova Belediyesi ´Taştan Ekmeğe´.. Çanakkale Belediyesi ´ÇABA´M Tahta At çocuk Oyuncak Atölyesi´.. 18 Mart Üniversitesi ´Nusratlı Köyü Turizm Kalkınma Projesi´.. Biga Cumhuriyet İ.Ö.O. ´İlköğretimde Çoklu Zeka Kuramı´.. Çanakkale Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü ´Bioteknoloji Laboratuvarı´.. Pamukçu Mebruke Hakkı Kabakçı İ.Ö.O. ´Küçük Adımlar Mutlu Yarınlar´.. Çanakkale HEM ve ASO ´Müzik Engelleri Aşıyor´..

 

Giriş Formu

face

Günün Sözü

Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.
Kemal Atatürk - 1927

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Bunlari Biliyor musunuz?

Atların insanlardan 18 tane fazla kemiği vardır.

Önemli Telefonlar

logoOnemliTlf