evden eve nakliyat

TÜBİTAK’ta Balıkesir’i temsil edecek

proje1Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, 2011-2012 “Bu Benim Eserim” proje yarışması finallerinde “Rasyonel Sayıların Toplamında Ardışık Sayıların Gizemi” projesi ile ilimizi temsil etmeye hak kazanan Buğdaylı İlköğretim Okulu’ndan projenin danışmanlığını yapan matematik öğretmeni Neslihan Gazioğlu ile aynı okulun 8-A sınıfı öğrencisi olan ve projeyi hazırlayan Gülçe Gönül’e plaket verdi. Başkan Yakar, finallerde de projenin ilgi göreceğine inandığını belirtti.

Bu Benim Eserim” isimli proje yarışmasında ilimizi temsil etmeye hak kazanan “Rasyonel Sayıların Toplamında Ardışık Sayıların Gizemi” projesi rasyonel sayılar konusunda kişilere pratik sağlayacak kısa bir yol içeriyor. Yeni bulunan bu kısa yol geliştirilerek genel bir kural oluşturuldu. Bu kuralın öğrenciler için hayati önem taşıyan sınavlarda zamandan tasarruf etme konusunda alternatifi bulunmuyor. Bursa, Kütahya, Çanakkale, Balıkesir, Eskişehir, Yalova, Afyon ve Bilecik illerinden gelen yaklaşık 3400 proje içinden seçilen 7 projeden biri olan bu proje 11 Mayıs Cuma günü Ankara’da Başkent Öğretmenevinde yapılacak sergide yer almaya hak kazandı.
 

Giriş Formu

face

Günün Sözü

Yunan serpuşu olan fesi giymek uygun olur da, şapkayı giymek neden olmaz? Ve yine onlara, bütün millete hatırlatmak isterim ki, Bizans papazlarının ve Yahudi hahamlarının özel elbisesi olan cübbeyi ne vakit, ne için ve nasıl giydiler?
Kemal Atatürk - 1925

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Bunlari Biliyor musunuz?

Buckingham sarayı'nda 602 oda bulunmaktadır.

Önemli Telefonlar

logoOnemliTlf