evden eve nakliyat

Çevre yolu trafikte


BAŞKANYOLBelediye Başkanı Hüseyin Yakar’ın en fazla önemsediği projelerin başında gelen ve belediye olanaklarıyla yapılan ikinci çevre yolu trafiğe açıldı. Gönen-Manyas yolunu bağlayan, ambulans yolu olarak da hizmet verecek olan Çevre Yoluyla birlikte Gönen

şehir içi trafiğinde rahatlama yaşanacağını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “şehirlerin gelişmişliğinin en bariz göstergesi, ulaşım ağının güçlü olması, yol sorunun ortadan kalkması. Gelişen, büyüyen Gönen’in olmazsa olmazlarının başında, çevre yolları geliyordu. Gönen-Manyas yolu ile Gönen-Biga yolunu bağlayan her iki çevre yolumuzu kazandırmaktan mutluyuz” dedi.

HASTANEDEN ÖNCE YOL YAPILDI

Gönen-Manyas yolunu bağlayan ikinci çevre yolunun asfaltı da dökülürken, Gönen Belediyesinin imkanlarıyla kazandırılan Çevre Yolu sürücülerin kullanımına açıldı. Gönen-Biga yolundan sonra Gönen-Manyas yolunu bağlayan ikinci çevre yoluyla birlikte Gönen şehir içi trafiğinde rahatlama olacağını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Belediyemizin imkanlarıyla yapılan, Gönen-Manyas yolunu bağlayan ikinci çevre yolu ambulans yolu olarak da hizmet verecek. Yeni hastane binasının hizmete açılmasından önce, çevre yolumuzu kazandırmaktan mutluyuz” dedi.

Bir kentin çağdaşlığının ve gelişmişliğinin en bariz göstergesinin yolları olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Yakar, “Gönen-Bandırma yoluyla birlikte anayolda yıllarca yaşanan sıkıntı, çözüldü. Çevre yollarımız, ana yol kadar önem taşıyor. Ağır tonajlı araçlar başta olmak üzere Manyas ve Biga güzergahına geçecek araçlar, Gönen içine girmeden çevre yolunu kullanacak. Ağır tonajlı araçlar yüzünden, altyapı ciddi zarar görmekteydi. Ağır tonajlı araçların kent içine girişi yasaklanacak.Gönen’in olmazsa olmazlarından bir tanesi olan çevre yollarıyla birlikte Gönen’e yeni bir düzenleme gelecek” dedi.

 

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Bunlari Biliyor musunuz?

Yetişkin bir ayı, bir at kadar hızlı koşabilir.

Önemli Telefonlar

logoOnemliTlf