evden eve nakliyat

100. yıl doğalgazla buluştu

yakar hseyinnn

3-4 yıl öncesine kadar kimsenin dönüp bakmadığı 100. Yıl, yapılan yatırımlarla Gönen’in en rağbet edilen mahallelerinin arasında hızla yükseldi. Kapalı Pazar, Adliye Sarayı, Hastane, doğalgaz 100. Yıl’ın farklılaştıran yatırımlar oldu.

100. yıl doğalgazla buluştu

Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ın, üç  dört ay önce kış dönemi gelmeden mahalleye doğalgazın bağlanacağı yönünde verdiği söz yerine geldi. 100. Yıl Mahallesi doğalgaza kavuşurken, mahalle halkının yüzü gülüyor. Başkan Yakar, doğalgaz Gönen’in her mahalle ve sokağına götüreceklerini bildirdi

MAHALLENİN YÜZÜ GÜLÜYOR

 

100. Yıl Mahalle halkı, sabırsızlıkla beklediği doğalgaza nihayet kavuştu. Üç dört ay önce, kış dönemi gelmeden 100. Yıl Mahallesinin doğalgazı kullanacağı yönünde söz veren Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’da, sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Doğalgazın temiz ve ucuz enerji olmasından dolayı kullanımının Gönen’de yaygınlaştığını bildiren Başkan Yakar, “doğalgazı Gönen’e getireceğiz dediğimiz zaman, bizimle alay ettiler. Kimse kullanmaz gözüyle bakıldı. Kullanan vatandaşlarımızın memnuniyeti, ucuz ve temiz enerji olması, tam anlamıyla Gönen’de talep patlaması yaşattı.

Doğalgaz Gönen için önemli.Coğrafi konumu itibariyle Gönen çukurda kalıyor. Bu nedenle,  özellikle kış aylarında çok yoğun hava kirliliği yaşanmaktaydı. Doğalgazın yaygınlaşması, belediyemizin de kirlenmenin en az seviyeye düşürülmesi amacıyla almış olduğu tedbirler sayesinde, kirlilik oranında ciddi ölçüde düşüş yaşandı. Hava kirliğinin, gelecek yıllarda doğalgazın her sokak ve mahalleye girmesiyle birlikte daha da aza ineceğine inanıyorum.

Halkımızı, doğalgaz nimetinden faydalandırmak için dağıtım şirketiyle yapılan program doğrultusunda çalışmalar sürecek. Gönen’de abone sayısı 5 bini aştı. Bu Gönen kriterleri açısından çok önemli” dedi.huseyin yakar 2012

 

Giriş Formu

face

Günün Sözü

Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklâli yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlâtlarından ibarettir. Bu millet istiklâlsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.
Kemal Atatürk - 1922

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Bunlari Biliyor musunuz?

Domuzlar vücut yapılarından dolayı hiçbir zaman başlarını yukarı kaldırıp gökyüzüne bakamazlar.

Önemli Telefonlar

logoOnemliTlf