evden eve nakliyat

18 Koca Yıl

koroCesaret, Kararlılık, Özgüven ve Başarıyla Geçen 18 Koca Yıl

Gönen Belediyesi  Türk Halk ve Türk Sanat Müziği Korosu Bir avuç müzik gönüllüsü ve sanatsever olarak çıktıkları müzik yolculuğunda 18 yıl gibi bir önemli bir süreci geride bırakan, Gönen Belediyesi Türk Halk ve Türk Sanat Müziği Korosu bugünlerde tatlı bir telaş içinde.

Her yıl gelenekselleşen şekilde “Ömer Seyfettin Kültür ve Sanat Haftası” etkinlikleri arasında yer alan programda gerçekleştirilecek konser ile sevenleriyle buluşacak olan Gönen Belediyesi Türk Halk ve Türk Sanat Müziği Korosu yılboyu sürdürdüğü çalışma ve provalarını hızlandırmış durumda.

Öncesinde Türk Halk Müziği repertuarı, sonrasında Türk Sanat Müziği repertuarı olarak 2 ayrı bölüm halinde konsere çıkacak olan koronun bu yıl da seçilmiş birbirinden güzel eserlerle seyircisiyle kucaklaşacağı gün ise önümüzdeki Mart ayı içinde, Ömer Seyfettin Kültür-Sanat Haftası kapsamında olacak.

Gönen olarak toplumumuzun yakından tanıdığı her meslek ve uğraş grubundan çok değişik özelliklere ve yaklaşımlara sahip, her biri rengârenk kişiliği ile bilinen ama müzik ve sanat sevgisi ortak koro üyeleri içinde aile üyeleriyle birlikte çalışmaları yıllardır takip edenlerin bulunması ise başka bir ilginç nokta olarak dikkat çekmekte (Faruk ve Emine Arısoy, Nevzat ve Ayten Yaman, İsmail ve Gülsüm Aydoğan ile Çiğdem Aydoğan, Aykut ve Yüksel Danış, Ahmet ve Aynur Özbek).

Çalışmaların ve birlikteliğin başladığından günümüze korodan kopmayan bazı emektarlar ise koroda başlıca değer ifade ediyorlar. Haftanın 4 gününü çalışmalar için bir arada geçiren Koro Üyeleri hem zamanlarını değerlendirme noktasında, hem de sanata ve müziğe yaptıkları katkı anlamında mutluluğu elde etmenin kıvancını yaşıyorlar hem de dost – düşman herkese birlik, beraberlik ve sanattan keyif almanın dersini ezberletiyorlar.
 

Giriş Formu

face

Günün Sözü

Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklâli yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlâtlarından ibarettir. Bu millet istiklâlsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.
Kemal Atatürk - 1922

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Bunlari Biliyor musunuz?

Sarışınların esmerlere göre daha fazla saçı vardır.

Önemli Telefonlar

logoOnemliTlf