evden eve nakliyat

Köylerin hayır duasını aldı

mezarlik

Gönen Belediyesi, koruyucu duvarları olmadığı için hayvanların otlama alanı haline gelen köy mezarlıklarını birer birer yenileyip koruma altına alıyor. Belediye Başkanı Yakar, köylerin hayır duasını alırken, belediye son iki ay içerisinde Paşaçiftlik, Buğdaylı, Söğüt, Turplu mezarlıklarının bakımı yapıp, duvarla çevirdi.

Kırsal mahallelerde çevre düzenleme ve yol yapım çalışmalarını sürdüren Gönen Belediyesi, harabe görüntüdeki köy mezarlıklarının da bakımını yapıp, koruyucu duvarla çevirerek köylülerin hayır duasını alıyor. Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ın talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Paşaçiftlik, Buğdaylı, Söğüt ve Turplu köy mezarlıklarını duvarla çevirdi. Beton prekast ve tel fens korkuluk ile çevrilen, çevre düzenlemeleri ile iç temizlikleri ve ağaç budamaları gerçekleştirilen mezarlıklar düzenli bir görünüme kavuşturuldu.

Daha önce köylülerin kendi imkanları ile tel çit ile çevrilen mezarlıklardaki bir çok problemi ortadan kaldıran bu çalışma, başta muhtarlar olmak üzere köy sakinlerini çok mutlu etti. Köy sakinleri, köylerine ilk kez gelen bu hizmetten dolayı yaşadıkları büyük sıkıntılardan kurtulduklarını belirterek Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’a teşekkür etti.

Söğüt Köyünden bir vatandaş, “Daha önce mezarlığımız yıkık tellerle çevriliydi. Bu nedenle koyunlar giriyordu içeriye. Mezar taşlarımıza ve mezarlarımıza pisliyorlardı. Ölüye saygısızlık, diriye saygısızlık olduğu için bu pek hoş olmuyordu. Bu hizmeti yapan büyüklerimize çok teşekkür ediyoruz” diye duygularını aktardı.

Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ise, çalışmaların devam edeceğini bildirdi.
 

Giriş Formu

face

Günün Sözü

Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklâli yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlâtlarından ibarettir. Bu millet istiklâlsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.
Kemal Atatürk - 1922

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Bunlari Biliyor musunuz?

Ördeğin vakvaklaması yankı yaratmamaktadır.

Önemli Telefonlar

logoOnemliTlf