evden eve nakliyat

Başkan Yakar’dan sağduyu çağrısı

hseyinyakar_13

“Milletin egemenliği için halkımızın yeni anayasaya evet diyeceğine inanıyoruz” diyen Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar,  sağduyu çağrısında bulunarak “Biz,  Evet diyenler ile Hayır diyenler arasında bir uçurum varmış gibi bir ötekileştirmenin içinde olmayacağız böyle bir tuzağın içine düşmeyeceğiz. Herkes bizim insanımız, bu ülkenin bireyleridir. İnsanlarımız düşüncelerini özgür biçimde ifade etme yetisine sahiptir. Toplumu germeme adına bu anlamda biz siyasetçilere sorumluluk düşüyor. Aklı selim ile hareket etmede örnek oluşturmalıyız ki, bireyler de özgür iradelerini yansıtabilsinler, tercihlerini yapabilsinler” dedi.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar,  16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandumla ilgili yaptı.  Başkan Yakar açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye 16 Nisan’da referanduma gidiyor. Anayasamızın ‘değiştirilemez’ hükmündeki ilk 4 maddesi korunarak millete gidiyoruz. 18 Maddelik değişiklik teklifi Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisinin ortak kararı doğrultusunda; çabuk karar alan, hızlı uygulayabilen, sorumluluğu olan aynı zamanda hesap verebilir bir yürütme organı için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni milletimizin takdirine sunuyoruz. TBMM’de MHP ile birlikte aldığımız değişiklik teklifi kararı, yıllardır tartışılan ancak sözden öteye götürülemeyen tartışmaları ortadan kaldıran, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişi öngören cesaretin ve kararlılığın bir adımıdır. 16 Nisan’da bunu vatandaşımıza, milletimize soracağız ‘evet ‘ mi?, ‘hayır’ mı diyorsunuz? MHP ile AK Parti’nin birlikte yaptığı teklife, karşı çıkan partilerin olmasını gayet doğal karşılıyoruz. Çünkü bu Demokrasiye inancımızın ve Demokratik, çok sesli bir Türkiye olduğumuzun kanıtıdır. Referandum propagandalarında herkes görüşünü ileri sürecektir. Ancak bu asla bölünmeye, iç karışıklık çıkarmaya ve parçalanmaya yol açmamalıdır. Açmayacaktır da. Biz,  Evet diyenler ile Hayır diyenler arasında bir uçurum varmış gibi bir ötekileştirmenin içinde olmayacağız böyle bir tuzağın içine düşmeyeceğiz. Herkes bizim insanımız, bu ülkenin bireyleridir. İnsanlarımız düşüncelerini özgür biçimde ifade etme yetisine sahiptir. Toplumu germeme adına bu anlamda biz siyasetçilere sorumluluk düşüyor. Aklı selim ile hareket etmede örnek oluşturmalıyız ki, bireyler de özgür iradelerini yansıtabilsinler, tercihlerini yapabilsinler. Referandumu Linç kampanyasına dönüştürme ve kara propaganda aracı olarak kullanmak isteyenlere asla izin vermemeliyiz. Parti teşkilatımız; değişiklik teklifinin Türkiye için yararını anlatacağız. 18 maddenin neden önemli olduğunu milletimize gidip anlatacağız. Birlikte Türkiye için, Demokrasi için, Demokratik Türkiye için el ele vermek zorundayız. Gönül isterdi ki; bütün partiler kendi düşünce ve iradelerini birleştirerek yeni bir anayasa hazırlamaya katkı sunsunlar gayret göstersinler. 18 Madde ileri sürüldüğü gibi AK Parti’nin tek başına aldığı bir kararın ürünü değildir. Bu teklif Milliyetçi Hareket Partisi ile Ak Parti’nin beraberce uzlaşarak millete götürdükleri bir tekliftir. Uzlaşma tekliflerimiz ne yazık ki Ana muhalefet partisince somut gerekçeye dayanılmaksızın reddedilmiştir. Kendilerine teklif yapın denilmesine rağmen bir teklif de getirmemişlerdir.. Milletin egemenliği için Evet diyoruz. Kaynağını milletten alan bu teklife evet diyoruz. Haydi Gönen, haydi Balıkesir, haydi Türkiye. Geleceği daha aydın bir Türkiye için EVET”.
 

Giriş Formu

face

Günün Sözü

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.
Kemal Atatürk - 1925

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Bunlari Biliyor musunuz?

Fareler kusamaz.

Önemli Telefonlar

logoOnemliTlf