evden eve nakliyat

BÜYÜKŞEHİR GÖNEN’E HİZMETLERİYLE DOKUNDU

ugur-yakar

Büyükşehir’den Gönen’e 3 dev yatırım: Arıtma Mayıs’ta hizmette, Otogar Projesi ihale aşamasında, Meydan Projesinin startı verildi.

Gönen’in 90 kırsal mahallesine yatırım ve hizmetleriyle dokunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin, “Cumhuriyet Meydanı ve Otogar Projesiyle” Gönen merkezi de nakış nakış işlemeye hazırlanıyor. Arıtmanın Mayıs ayında faaliyete gireceğini, Otogar ve Meydan projesinin de bu sene içerisinde ihale edileceğini açıklayan Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur’a Gönen’e göstermiş olduğu ilgi ve hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

KIRSAL MAHALLELERİMİZE YATIRIM YAĞDI

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’dan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Gönen’e yapmış olduğu hizmet ve yatırımlarıyla ilgili açıklama geldi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin, 2,5 yılda yapmış olduğu yatırımlarla Gönen’de kendini hissettirdiğini vurgulayan Başkan Yakar, “Balıkesir’in, Büyükşehir Belediyesi olmasıyla birlkikte Gönen 89 köyü Sarıköy ve 11 mahallesi ile bir bütün oldu. İl Özel İdare döneminde Köyden mahalleye dönüşen 90 kırsal mahallemizin yol, su, altyapı gibi ciddi sorunları vardı. 2,5 yılda Balıkesir Büyükşehir Belediye ekiplerimizin girmediği köy yolu kalmadı. Tahtalı, Balcı-Ekşidere, Fındıklı-Söğüt, Çakmak-Küpçıktı, Güneşli, Pehlivanhoca, Turplu-Çifteçeşmeler, Kavakalan-Dışbudak, Sarıköy-Ayvalıdere, B.Soğuklar-Killik-Beyköy, Hacımenteş-Asmalıdere-Kocagöl, Doğancı-Küpçıktı, Alaşar-Dura, Tütüncü-Ömerler-Kalburcu-Deliktaş, Kalburcu-Manyas, Kocapınar-Koyuneri, Hacıvelioba-Üçpınar, Tütüncü-Suçıktı-Atgölcük, Güneşli-Fındıklı, Çınarpınar-Alacaoluk-Beyoluk, Şaroluk, Babayaka, Ayvalıdere, Keçeler-Çınarlı, Çınarlı-Üçpınar, Üüzmlü-Ilıcak, Muratlar-Kumköy, Çiftlikalan-Kaplanoba, Köteyli-Ilıcak, Akçapınar-İncirli, Alattin-Bostancı-Körpeağaç, Yörükkeçidere-Akçapınar-Atıcıoba, Baraj Yolu, Bakırlı yolları yapıldı.

6 KÖYE OYUN PARKI

Sarıköy, Gündoğan, Bostancı, Kocapınar, Sebepli ve Akçapınar kırsal mahallelerimize çocuklarımız için oyun parkı, Sarıköy ve Gündoğan mahallelerimize vatandaşlarımızın spor yapmalarını sağlamak amacıyla spor aletleri yerleştirildi” dedi.

BÜYÜKŞEHİRDEN ÇİFTÇİMİZE DE DESTEK GELDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Gönen çiftçisini ve tarımsal üretimini de desteklediğini kaydeden Başkan Yakar, “Gündoğan ve Buğdaylı mahallemize selektör desteği veren Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz, 3 kırsal mahallemize süt soğutma tankı, 9 kırsal mahallemize buzağı kulübesi, Gönen merkez ve 13 köyümüze polen tuzaklı kovan altlığı, 10 köyümüze yangın söndürme tankeri desteğinde bulundu. Bu sene 8 köyümüze daha yangın söndürme tankeri dağıtılacak” dedi.

1 MİLYON TL’LİK KİLİT PARKE TAŞ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin, Gönen’e 1 Milyon TL tutarında kilit parke taş desteğinde bulunduğunu, kilit parke taşların kırsal mahalleler ve Gönen merkezde çevre düzenlemesi ve kaldırım çalışmalarında kullanıldığını anlatan Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Arıtma tesisi inşaatı kapsamında Gönen merkeze 25 km’lik kanalizasyon hattı çekilecek, bunun 15 km’si döşendi. Kırsal mahallelerimize bu sene 80 km’lik stabilize yol çalışması, 13 kilometre kanalizasyon, 20 kilometre de içme suyu hattı döşenecek” dedi.

OTOGAR PROJESİ HAZIR

Büyükşehir Belediyesinin 100. Yıl Mahallesine 400 Bin Tl tutarında park ve dinlenme tesisi kazandırdığını da hatırlatan Başkan Yakar, “Kapatılan Sarıköy belediyemizin hizmet binasının mülkiyeti Büyükşehir Belediyemiz tarafından Gönen Belediyesine verildi. Gönen-Bandırma yoluna yapılacak olan Gönen Yeni Otogarının projesi hazır, bu sene ihale edilecek. Aynı şekilde altı 92 araçlık otopark olarak düzenlenecek olan Gönen Meydan Düzenlemesinin çalışmasını başlattık.

19 Milyon TL’ye mal olan ve Gönen Çayına hayat verecek Balıkesir Büyükşehir Belediyemizin ilçemizdeki en büyük ve önemli yatırımların başında yer alan Gönen Şehir Arıtması inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor, Mayıs ayında hizmete girecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz gerek kırsal mahallelerimizde gerekse ilçe merkezimizde yatırım ve hizmetleri ile kendini hissettirdi. Gönen’e göstermiş olduğu hassasiyet ve ilgiden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur’a teşekkür ediyorum” dedi.
 

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Bunlari Biliyor musunuz?

Birinin yüzünü hatırlamak için beynin sağ tarafı kullanılır.

Önemli Telefonlar

logoOnemliTlf