evden eve nakliyat

Jeolojik etüt yapıldı

baskanyakar-yaz

OSB’lerde değişiklikleri içeren sanayi yatırımlarını ve üretimi arttırmaya yönelik tasarının Meclise sunulması sonrasında yatırımcı akını başladı

Jeolojik etüdü de yapılan ve bakanlıktan onay beklenen Bandırma OSB’nin 2. etabının yatırıma açılmasına sayılı günler kala, Bandırma OSB Başkanı Hüseyin Yakar, OSB’lerle ilgili elektrik indiriminden emlak vergisi muafiyetine kadar yatırımcının lehine birçok değişiklikleri içeren tasarının 17 Mayıs’ta Meclise sunulmasının ardından taleplerde %50’e yakın artış olduğunu bildirdi.

Bandırma Organize Sanayi Bölgesinin 2. etabının biyolojik etüdü yapılarak Teknoloji ve Sanayi Bakanlığına gönderildi. 2 bin 50 dönümden oluşan 2. etap için bakanlıktan onay beklediklerini kaydeden OSB Başkanı ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, gerek 16 Nisan referandumu gerekse sanayi yatırımlarını ve üretimi arttırmaya yönelik 17 Mayıs’ta Meclise sunulan kanun tasarısı sonrasında, henüz yatırıma açılmayan 2. etap için çok ciddi talep aldıklarını belirtti.

Organize Sanayi Bölgelerinde değişiklikleri de içeren tasarının Meclisten geçmesiyle birlikte Gönen’in önümüzdeki üç beş yıl içerisinde Güney Marmara Bölgesinin sanayi üssü olacağını da kaydeden Başkan Yakar, Organize Sanayi Bölgeleri ile ilgili yatırımcı lehine olan değişikleri de :”Kanun Tasarısına göre; İşletmelerin organize sanayi, serbest, endüstri ve teknoloji geliştirme bölgeleri ile sanayi sitelerinde yapacakları yatırımlar, damga ve emlak vergileri ile harçlardan muaf olacak. OSB’lerin su, elektrik ve doğalgaz gelirleri haczedilemeyecek ve amacı dışında kullanılamayacak. OSB’ler gayrimenkul yatırım ortaklıkları kurabilecek. OSB’de faaliyet gösteren işletmeler, ayrı şirket kurma şartı aranmaksızın elektrik üretim tesisleri kurma ve işletme hakkına sahip olacak” diye açıkladı.

 

Giriş Formu

face

Günün Sözü

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.
Kemal Atatürk - 1925

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Bunlari Biliyor musunuz?

Atların insanlardan 18 tane fazla kemiği vardır.

Önemli Telefonlar

logoOnemliTlf