GÖNEN’E 2 YATIRIM

Belediye Başkanı Yakar’ın girişimleri sonucu 17 Eylül Üniversitesi’nden Gönen’e iki önemli yatırım. Yatırımlardan biri Gönen’in sağlık turizminde önünü açacak diğeri ise sanayisini geliştirecek.

17 Eylül Üniversitesi Gönen’e OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulundan sonra Gönen Belediyesi ile imzalayacağı protokol ile Fizik Tedavi Termal Rehabilitasyon Merkezi yapma hazırlığında. Başkan Hüseyin Yakar, OSB Teknik Bilimler MYO binasının yatırımcılar tarafından Fizik Tedavi Termal Rehabilitasyon Merkezi binasının ise üniversite tarafından yapılacağını açıkladı.

Gönen’i öğrenci kenti yapma ve  fakülte kazandırılması için etkili çalışma yapan, rektörlüğün fakülte için şart koşuğu Gönen Kampüs Projesini hazırlatıp, 17 Eylül Üniversitesine onaylatan Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, YÖK’e sunulan ve 5 bölümde eğitim verecek olan OSB Teknik Meslek Yüksek Okulu protokolünü imzalarken, Sağlık Bilimler Fakültesine bağlı olarak Gönen’e kurulması düşünülen Fizik Tedavi Termal Rehabilitasyon Merkezini de Gönen Belediye Meclisinden aldığı yetki ile imzala hazırlığında.

Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Fizyoterapi merkezinin Gönen’in sağlık turizminde önünü açacak bir yatırım olduğunu söylerken,   17 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir ise: “Gönen ilçesi termal anlamda ülkemizin sayılı bölgelerinden birisidir. Biz de bu alandaki araştırma faaliyetlerinin sürdürülebilmesi amacıyla, orada bir uygulama ve araştırma merkezi kurmak istiyoruz. Bu kapsamda, Gönen Belediye Başkanımız ve Gönen Kaymakamımız ile yeni bir protokol imzalayacağız. Yıldız Otel’in arka tarafında bir bölge var. Bu protokolle, o arazinin, üniversitemiz bünyesinde kurulacak olan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi için üniversitemize tahsisini talep etmiş olacağız. Güney Marmara Kalkınma Ajansı da bu konuda bize destek olacağını ifade etti” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*