PROTOKOL İMZALANDI

Termal turizmin gözdesi Gönen’i sağlık turizmde cazibe merkezi yapacak yatırım için üçlü

17 Eylül Üniversitesinin Gönen Kaplıcalarının arkasında bulunan Hazine yerine yapacağı Fizik Tedavi Termal Rehabilitasyon Merkezi için Gönen Belediyesi ile 17 Eylül Rektörlüğü arasında  protokol dün imzalandı. Başkan Yakar, binanın üniversite tarafından kazandırılacağını  ve  Fizik Tedavi Termal Rehabilitasyon Merkezinin inşaatı 2019 yılında başlayacağını duyurdu.

 

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ın girişimleri tek tek sonuç vermeye başladı.

YÖK’ten onaylanan Organize Sanayi Bölgesine Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu kurulması kesinleşirken diğer yandan da  Gönen Belediyesi ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi arasında iş birliği neticesinde Gönen’e Fizik Tedavi Rehabilitasyon Uygulama Merkezi kurulması resmileşti.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar imza töreninde yaptığı konuşmasında; Türkiye’de Termal Turizminde önemli bir yeri olan ilçemize kazandırmayı amaçladığımız bu uygulama projesi ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi  iş birliği protokolü içerisinde Gönen Belediyesi olarak, Fizik Tedavi Rehabilitasyon Uygulama Merkezini, 17 Eylül Üniversitesi ile  beraber ilçemize kazandırmayı amaçlıyoruz.

Bu konu ile ilgili olarak rektörümüzle yaptığımız çalışmalar kapsamında hem Gönen’imize hem de bölgemize bu projenin çok büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. İş birliği protokolü ile ilgili olarak Gönen Belediye Meclisinin bana verdiği yetki çerçevesinde bugün bu protokolün ilk adımını gerçekleştiriyoruz. İnşallah Gönen’imiz ve Üniversitemiz için ben hayırlı ve uğurlu olsun diyorum, bu iş birliğimizde artarak devam eder, üniversitemiz ile birlikte Gönen’imize böyle projeleri kazandırmaya devam ederiz.” dedi.

İmza Törenine; Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi  Rektör Yrd. Prof.Dr. Alpaslan Serel, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Gönen Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Arucu katıldı.

Gönen Belediyesi Encümen Salonunda bir araya gelen Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir arasında imzalanan protokol gereği Fizik Tedavi Rehabilitasyon Uygulama Merkezinin yapımına 2019 yılında başlanacağı açıklandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*